Kontakt – eko to mało – Łbiska

Na co dzień przebywamy w miejscowości Łbiska i działamy głównie w tych okolicach.

Jesteśmy zwykłymi ludźmi, jakich tysiące wszędzie na całym świecie. Dotarło do nas to, że sposób naszego życia zamiast być coraz lepszy*, z roku na rok kieruje się w stronę dna. Jesteśmy pewni, że musi być inna, lepsza* droga, zgodnie z którą można spędzić czas na ziemi, przygotowując się w dalszą podróż. Aby pójść tą inną drogą trzeba pozostawić sporo zbędnego ekwipunku, cofnąć się kilka kroków i pójść nowym szlakiem, czyli cofnąć się naprzód.

Pamiętaj Łbiska a nie Łubiska jak to dużo osób pisze. Wspieramy lokalne aktywności, których działania są zgodne z naszym postrzeganiem świata. Jeśli masz jakiś pomysł i chcesz go z nami zrealizować, potrzebujesz pomocy lub chcesz ją ofiarować albo zwyczajnie chcesz z nami tworzyć tą społeczność – zachęcamy do kontaktu z nami pod adresem email: kontakt@ekotomalo.pl lub poprzez FB.

Łbiska

W podobno wszechwiedzącym Internecie na temat naszej miejscowości znajdziesz niewiele. W Wikipedii dwa zdania oraz informacja o ilości mieszkańców 248 osób. Prawdopodobnie osób przebywających na terenie miejscowości jest więcej lecz istotny jest rząd wielkości. Wieś jest skupiona wzdłuż głównej drogi asfaltowej (Bolesława Chrobrego) przebiegającej przez całą miejscowość. W 2013 roku została wykonana kanalizacja wsi Łbiska i jednocześnie powstało sporo bocznych dróg, którymi można dojechać do lasu znajdującego się po obu stronach miejscowości. Szukając informacji w zasobach internetowych najczęściej znajdują się strony na temat Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
W naszej okolicy znajduje się wiele wspaniałych terenów leśnych, stawów czy rzek. Jest to doskonałe miejsce na zorganizowanie wypadu kajakowego czy rowerowego w ramach którego można skonsumować również kawałek kiełbaski prosto z ogniska. Trasy rowerowe można przygotować sobie samemu lub skorzystać z wytyczonych gotowców dostępnych na mapie Krainy Jeziorki.

* do sprecyzowania tego słowa należy wykorzystać określenia: czas, tempo, natura, uniezależnienie, wartości itp. itd.

Komentowanie jest wyłączone.